| قالب رایگان جوملا | ترمیم مو | نصب دوربین مدار بسته | کارشناسی بدنه خودرو | کفسابی | خرید اپل ایدی | سرور مجازی | اسکوتر هوشمند | خرید vpn | دانلود آهنگ جدید | کمد دیواری

توانبخشی و درمان

هیپو تراپی
یکی از فایده‌های هیپوتراپی بهبود سلامت عضلات است که در آن تحرک ایجاد شده باعث بهبود انعطاف پذیری بدن می‌شود. به علاوه، سلامت سایر عضلات بدن مانند تنه، کمر، و ماهیچه‌های لگن را نیز بهبود می‌بخشد. همچنین برای هماهنگی و استحکام بافت‌های عضلانی مفید است. فایده‌ دیگر هیپو تراپی اسب سواری برای سلامتی بهبود حالت بدنی است. در واقع، اسب سواری یک ورزش ایزومتریک است که ماهیچه‌ها را به نحوی تقویت می‌کند که در وضعیتی متعادل قرار بگیرند. در نتیجه، به شخص قدرت خواهد داد و حالت بدن را نیز بهبود خواهد بخشید. فایده دیگر آن، بهبود سلامت ذهن است. همچنین ترشح هورمون شادی را که سروتونین نامیده می‌شود در بدن تقویت خواهد کرد. در نتیجه، سلامتی بدن، مغز، و عواطف را ارتقاء خواهد داد.
هیدروتراپی
هدف از هیدرو تراپی در بچه های سندروم رت، کاهش درد ناشی از انقباضات عضله ای، با استفاده از نرمش و ماساژ در آب گرم است. گرمای آب موجب افزایش جریان خون در پوست و عضلات شده و تنش داخلی عضلات را کم می‌کند. همچنین در آب گرم درد ناشی از انجام حرکات کششی کاهش می یابد. در این حالت می‌توان مفاصل بیمار را بیشتر و بهتر حرکت داده و نتیجه آن افزایش سریعتر و بهتر دامنه حرکتی مفصل است. از طرف دیگر وقتی بدن در آب غوطه ور می‌شود (مانند استخرهای آب) وزن بدن کاهش می‌یابد و در نتیجه فشار کمتری به مفاصل اندام تحتانی وارد می‌شود. وقتی مفصل وزن کمتری را تحمل کند بهتر می‌تواند حرکت کند و حرکات نرمشی و تقویتی را انجام دهد. مقاومت آب در مقابل حرکت اندام می‌تواند به تقویت بیشتر عضلات آن کمک کند. درست مانند کسی که برای تقویت بیشتر عضلات خود از وزنه استفاده می‌کند. با این تفاوت که مقاومت آب ملایم تر از وزنه است ومی‌توان آن را با تغییر سرعت حرکت اندام کم و زیاد کرد، در همه جهات وجود دارد و همراه با گرما است و بنابراین آستانه تحمل بیمار را بیشتر می‌کند. فشارهیدرواستاتیک اثرات نیرومندی تولید می‌کند که عملکرد قلب و ریه را بهبود می بخشدد. این تاثیر ناشی از فشار همچنین به بهبود جریان خون عضلات کمک می‌کند.
کار درمانی
کاردرمانی در فرشتگان مبتلا به سندروم رت باید بصورت ترکیبی از کار درمانی های جسمی، ذهنی، حسی و حرکتی و بصورت مداوم باشد. این مهم به منظور تسهیل مراحل رشد حرکتی (مانند گردن گرفتن، چهار دست و پا رفتن، نشستن، ایستادن، راه رفتن و تعدیل تون عضلانی، رفع وجلوگیری از بدشکلی های مفصلی و جسمانی، تسهیل واکنش های تعادلی وحفاظتی، مهار رفلکسهای غیرطبیعی موجود موثر است. اعمال کشش روی عضلات کوتاه شده، کنترل و یادگیری حرکتی، مداخله در جهت تسهیل یکپارچگی حسی و پردازش حواس گوناگون، بهبود مهارت های شناختی شامل درک مفاهیم، توجه، بهبود مهارت های ادراکی و حسی، رفع مشکلات رفتاری، افزایش تحمل کاری و دستور پذیری و کاهش لجبازی از دیگر مزایای کاردرمانی برای این فرشتگان است.
گفتار درمانی
گفتاردرمانگر با ماساژهای دهانی و تقویت عضلات می تواند مانع آبریزش دهان این فرشتگان گردد. همچنین آوا سازی های حداقل این عزیزان می تواند ما را در راهنمایی خواسته هایشان یاری دهد.